EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

26 września po raz kolejny obchodziliśmy w szkole podstawowej Europejski Dzień Języków. Ustanowiono go w celu promowania nauki języków obcych oraz promowania różnorodności kulturowej krajów naszego kontynentu. Uczniowie starszych klas naszej szkoły przygotowywali plakaty zawierające ciekawostki na temat wybranych krajów, częstowali kolegów i koleżanki przysmakami – często własnoręcznie przygotowanymi. Duże brawa dla dziewczyn z klasy dwujęzycznej 7a! Można było  posłuchać muzyki z danego państwa, pojawiły się również tańce hiszpańskie. Ciekawym akcentem były także przebrania nawiązujące do folkloru danego kraju lub też koloru flagi.
Uczniowie klas młodszych w dniu szkolnych obchodów Europejskiego Dnia Języków mieli okazji usłyszeć i poćwiczyć powitania w różnych językach. Tego dnia uczniowie klasy pierwszej zagrali w grę Milionerzy z aplikacją LearningApps, sprawdzając swoją wiedzę i umiejętność współpracy przy podejmowaniu decyzji dotyczącej wyboru prawidłowej odpowiedzi.  Grze towarzyszyło mnóstwo emocji i dużo radości, gdy okazywało się, że wskazana odpowiedź jest prawidłowa. Natomiast, uczniowie klas trzecich mieli okazję ,,zabrać w podróż” swoich kolegów i koleżanki do wybranego przez siebie kraju. Z wielkim skupieniem  słuchali oni informacji i różnych ciekawostek na temat prezentowanych krajów, uważnie przyglądając się kolorowym plakatom.
Ten dzień z pewnością długo pozostanie w pamięci uczniów i będzie zachętą, by poznawać świat, uczyć się nowych języków oraz poznawać kulturę innych krajów