SMOK w Kartuzach!

Polski Związek Koszykówki wybrał Kartuzy na jedno z miejsc realizacji programu tworzenia Szkolnych Młodzieżowych Ośrodków Koszykówki dziewcząt.

W ten sposób od 1 września 2015 r. rozpoczął zajęcia kartuski SMOK. Gmina Kartuzy zawarła z Polskim Związkiem Koszykówki umowę, której przedmiotem było tworzenie i prowadzenie w  Szkole Podstawowej nr 5 w Kartuzach na Osiedlu Wybickiego Szkolnego Młodzieżowego Ośrodka Koszykarskiego, właśnie tzw. SMOK-a.

W ramach zawartej umowy Polski Związek Koszykówki przekazał szkole niezbędny do prowadzenia szkolenia sprzęt sportowy, zaś Gmina udostępniła obiekty sportowe .

SMOK  to nowy projekt upowszechniania koszykówki wśród dziewcząt i chłopców, realizowany przy współpracy PZKosz i Ministerstwa Sportu i Turystyki. Ma on na celu zachęcenie młodych ludzi do uprawiania koszykówki oraz promocję aktywnego i zdrowego sposobu spędzania czasu

W bieżącym roku szkolnym  w programie bierze udział 45 zawodniczek trenujących w trzech grupach treningowych.

Klasy czwarte trenowane prze Monikę Tomaczkowską spotykają się w środę 15.00 – 16.30 i w  piątki od   godz.  16:30 do godz. 18:00.

Klasy piąte prowadzi  Arkadiusz Blok, zajęcia tej grupy odbywają się we wtorki od godz.  14:00. do godz. 15:30 oraz piątki od godz. 15:00 do godz. 16:30.

Klasa VI, trenowana przez Karolinę Brylowską, zajęcia realizuje we wtorki  od godz. 15:00  do godz. 16:30 oraz w czwartki od  godz. 16:30 do godz. 18:00.

Wszystkie treningi odbywały się w hali sportowej przy ZSO nr 2 w Kartuzach .

Podnoszenie umiejętności koszykarski w ramach projektu Polskiego Związku Koszykówki  SMOK możliwe jest dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.