Sukcesy naszych recytatorek!

W bieżącym roku szkolnym uczennice naszej szkoły odniosły znaczące sukcesy w konkursach recytatorskich.

W roku szkolnym 2018/19 już po raz 36. odbył się Wojewódzki Konkurs Recytatorski Prozy i Poezji Polskiej. Komisja konkursowa oceniała m.in. dobór repertuaru, kulturę mowy oraz interpretację tekstów.

W eliminacjach gminnych w kategorii klas IV – VI laureatką została Michalina Koniarska – uczennica klasy IV C (reprezentowała KCK), II miejsce w kategorii klas VI-VIII i gimnazjum zajęła Martyna Koniarska. Natomiast laureatką w poezji śpiewanej została Nicola Walaszkowska – uczennica naszego Gimnazjum. Michalina Koniarska zajęła również I miejsce w eliminacjach powiatowych, a także została wyróżniona w finale tego konkursu. Natomiast Nicola Walaszkowska uplasowała się na II miejscu w eliminacjach powiatowych.

W kwietniu bieżącego roku odbyła się także 48. edycja Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej. Celem konkursu jest przede wszystkim poznawanie literatury naszego regionu oraz pielęgnowanie mowy kaszubskiej.

Naszą szkołę podczas eliminacji gminnych reprezentowały dwie uczennice i obie zostały laureatkami tego konkursu. Zuzanna Pallubicka, biorąca udział w kategorii przedszkolnej, zajęła III miejsce, natomiast Michalina Koniarska zajęła II miejsce i reprezentowała nasza szkołę w eliminacjach powiatowych.

Cieszymy się z sukcesów naszych uczennic i życzymy im sukcesów w kolejnych konkursach.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *