Klasa policyjna

Wybierając klasę policyjną zwiększysz możliwości znalezienia ciekawej pracy nie tylko w policji, ale również w innych służbach mundurowych. Jednocześnie nie zamkniesz sobie drogi do dalszego kształcenia na studiach wyższych.

W trakcie nauki uczniowie zdobędą wiedzę dotyczącą działalności policji i jej struktur. Poznają elementy prawa z zakresu przepisów ruchu drogowego, prawa karnego oraz prawa wykroczeń.   Zajęcia z wiedzy o policji są prowadzone przez policjantów, dzięki czemu uczniowie mają możliwość czerpania wiedzy z najlepszych źródeł. W ramach zajęć odbywają się wycieczki do jednostek policyjnych oraz spotkania z przedstawicielami innych służb mundurowych. Uczniowie uczą się również zasad musztry i zachowania się w mundurze. Prowadzone są również zajęcia na strzelnicy.

W drugim roku nauki w klasie mundurowej uczniowie realizują dodatkowo na poziomie rozszerzonym geografię oraz wiedzę o społeczeństwie. Pojawiają się również  topografia i elementy prawa jako przedmioty uzupełniające. Zwiększa się też do 5 godzin tygodniowo liczba zajęć z języka angielskiego.

Tradycją szkoły są wyjazdy integracyjno-szkoleniowe do Garczyna, gdzie uczniowie poznają, m.in. podstawowe zasady obsługi broni.

Duży nacisk kładziemy na rozwój fizyczny, tak ważny w pracy policjanta. Dysponujemy nowoczesną bazą rekreacyjno-sportową  w postaci boisk sportowych i basenu.

ODWIEDŹ NAS

Osiedle Wybickiego 33,