Matematyka+

Na dodatkowych zajęciach uczniowie klas pierwszych, przy pomocy nauczyciela matematyki będą mogli uporządkować,  uzupełnić i rozwinąć umiejętności matematyczne,
z którymi mają trudności, a których znajomość jest niezbędna do dalszej nauki.

Uczestnicy zajęć będą ćwiczyli przede wszystkim :

• wykonywanie działań: na liczbach, potęgach, pierwiastkach oraz wyrażeniach algebraicznych;
  • wyobraźnię przestrzenną;
  • czytanie ze zrozumieniem, w szczególności tekstów matematycznych;
  • sporządzanie prostych schematów i rysunków dla sytuacji praktycznych;
  • formułowanie wniosków i rozwiązywanie zaistniałych w zadaniach problemów wykorzystując umiejętność analizowania oraz abstrakcyjnego i logicznego rozumowania.

Na zajęciach będą wykorzystywane różne formy i metody pracy, dostosowane do potrzeb
i preferencji młodzieży. Dzięki temu uczestnicy bez trudu opanują nowe wiadomości
i umiejętności matematyczne, a także  nauczą się radzić sobie z trudnościami.  Ucząc się matematyki, młodzi ludzie przygotowują się do samodzielnego rozwiązywania problemów, wyrabiają w sobie systematyczność, pracowitość i wytrwałość.

Zajęcia, w wymiarze 1 godziny tygodniowo, będą prowadzone przez nauczycieli matematyki uczących w szkole, mających odpowiednie wykształcenie i duże doświadczenie w nauczaniu.

ODWIEDŹ NAS

Osiedle Wybickiego 33,