Oddział policyjny – LO 3-letnie

Proponowany oddział w r.sz.2019/2020

Klasa A

Klasa policyjna

Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym (w cyklu trzyletnim):

Wiedza o społeczeństwie (1-4-2)*
geografia (1-4-4)

Liczba miejsc
1 x 28 osób

Języki obce realizowane w klasie
język angielski oraz język hiszpański lub język niemiecki (do wyboru)

Przedmioty uzupełniające i fakultety
W klasie I realizowany będzie przedmiot uzupełniający- wiedza o policji w wymiarze 1 godziny tygodniowo.

W klasie II realizowane będą przedmioty uzupełniające- wiedza o policji i elementy prawa w wymiarze dwóch godzin tygodniowo oraz topografia w wymiarze jednej godziny tygodniowo.

W klasie III realizowane będą przedmioty uzupełniające- wiedza o policji i elementy prawa w wymiarze dwóch godzin tygodniowo oraz topografia w wymiarze jednej godziny tygodniowo.

Dodatkowo realizowane będą fakultety- przygotowanie do egzaminu maturalnego w wymiarze 2 godzin dodatkowo (2 przedmioty po 1 godzinie).

Przedmioty brane pod uwagę w rekrutacji:
język polski
język angielski
geografia

Obowiązkowy obóz integracyjno-szkoleniowy w Garczynie na początku klasy I.
Dodatkowe zajęcia na strzelnicy.
Uczniowie klasy policyjnej będą brali udział w uroczystościach i akcjach charytatywnych organizowanych przez Dyrekcję Szkoły przy współudziale Urzędu Gminy w Kartuzach oraz Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Organizowane będą warsztaty i spotkania o tematyce policyjnej i wojskowej prowadzone przez wykwalifikowanych przedstawicieli służb mundurowych.

* kolejne liczby w nawiasach określają liczbę godzin danego przedmiotu odpowiednio w klasie pierwszej, drugiej i trzeciej

Budowanie indywidualnej ścieżki edukacyjnej

WYBORY OBOWIĄZKOWE

Wybór drugiego j. obcego, formy wf.

Krok 1.
Wybierz drugi język obcy
j. niemiecki
j. hiszpański