Szkolny Ośrodek Kariery

Szkolny Ośrodek Kariery  to przyjazne miejsce, w którym młodzież nauczy się właściwie wybierać i planować swój rozwój zawodowy, uzyska także  informacje o instytucjach służących pomocą w trudnych wyborach życiowych.

Korzystając ze Szkolnego Biura Karier młody człowiek  we współpracy z doradcą zawodowo- edukacyjnym :

1. Określi swoje zainteresowania, możliwości i mocne strony.
  2. Zaplanuje ścieżki dalszego kształcenia.
  3. Określi ważne dla niego wartości.
  4. Przygotuje się do radzenia sobie w trudnych sytuacjach, takich jak adaptacja do nowych warunków pracy i mobilności zawodowej.
  5. Przygotuje się do roli pracownika.
  6. Zbuduje motywację do własnego rozwoju.
  7. Nauczy się zarządzać własnym czasem.
  8. Rozwinie swoje myślenie kreatywne.
  9. Będzie umiał dokonać skutecznej autoprezentacji.
  10. Będzie potrafić wyznaczać swoje cele i planować swoją karierę edukacyjno – zawodową.
  11. Zapozna się  ze strukturą szkolnictwa w Polsce.
  12. Pozna zasady rekrutacji i kierunki dalszego kształcenia.
  13. Będzie znał  sposoby poszukiwania pracy.
  14. Sporządzi dokumenty aplikacyjne.

Szkolny doradca zawodowy zdiagnozuje zainteresowania i predyspozycje zawodowe uczestników (samoocena, temperament, cechy osobowości itp.). Każdy uczeń  skorzysta z indywidualnych konsultacji oraz będzie uczestniczył w zajęciach grupowych. Będzie tez mógł skorzystać z udostępnionych informacji z zakresu doradztwa edukacyjno – zawodowego. SZOK współpracuje z rodzicami uczniów, organizuje dla nich poradnictwo grupowe i indywidualne konsultacje. Prowadzi także współpracę z instytucjami zewnętrznymi takimi jak uczelnie wyższe, poradnia psychologiczna- pedagogiczna, Centrum Rozwoju Talentów.

Zajęcia będzie prowadziła nauczycielka z wieloletnią praktyką w pracy z młodzieżą , doradca zawodowy.

ODWIEDŹ NAS

Osiedle Wybickiego 33,