Kolejne medale na koncie naszych koszykarek!

Mistrzostwa Polski w Koszykówce Kobiet do lat 18 zakończyły się medalami dla aż 5 wychowanek UKS BAT Kartuzy.

W finale Mistrzostw Polski w Koszykówce Kobiet do lat 18, który rozgrywany był od 1 do 5 maja w obiektach Gdyńskiego Ośrodka Sportu rywalizowały ze sobą 8 najlepszych drużyn w tej kategorii wiekowej. W ścisłym finale znalazły się dwie trójmiejskie drużyny: gospodarz GTK Arka Gdynia i Szkoła Gortata Politechnika Gdańska. Po zaciętym i wyrównanym meczu ostatnia kwarta zdecydowała o zwycięstwie gospodarzy 67 -58 i to drużyna z Gdyni mogła cieszyć się z tytułu Mistrza Polski. Naszych kibiców cieszy fakt, iż w drużynie z Gdyni zagrały dwie wychowanki UKS Bat Kartuzy – Aleksandra Ustowska i Alicja Płotka, natomiast w drużynie z Gdańska – Anna Adamczyk, Agata Piastowska i Dominika Grzenkowicz. Nagrody indywidualne również trafiły do naszych wychowanek. Anna Adamczyk została wybrana najlepszą zawodniczką w meczu półfinałowym, a na zakończenie finałów otrzymała nagrodę ,,Najlepsza zawodniczka Pomorza ” ufundowaną przez prezesa Pomorskiego Związku Koszykówki. Drugą wychowanką nagrodzoną indywidualnie została Aleksandra Ustowska. Ola została wybrana do ,,Pierwszej piątki turnieju finałowego”.

Są to kolejne wychowanki, które w tym sezonie wraz ze swoimi drużynami wywalczyły medale Mistrzostw Polski. Przypomnijmy, że Kinga Potraca wraz ze swoim klubem Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski w lutym w kategorii do 22 lat wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Polski, natomiast młode koszykarki UKS Bat Kartuzy od 15 – 19.05 w Sierakowicach walczyć będą w finałach Mistrzostw Polski w Koszykówce Kobiet do lat 16.